زیبایی, فارما مگ

آیا اکسیدان برای رفع سفیدی مو مناسب است؟

انتخاب آیا اکسیدان برای رفع سفیدی مو مناسب است؟ آیا اکسیدان برای رفع سفیدی مو مناسب است؟

اگر به تنوع نیاز دارید بهترین گزینه، رنگ کردن موهایتان است. شما حتی می‌ توانید بسیاری از افراد را ببینید که با تغییر رنگ موهایشان، سن ظاهری و حتی چهره خود را دگرگون کرده‌اند. یک بخش مهم و حیاتی در داشتن رنگ مویی جذاب و دلخواه و البته بدون آسیب رسیدن به موها، انتخاب رنگ موی مناسب و البته مهم تر از آن انتخاب اکسیدان صحیح است. در این مقاله به معرفی انواع اکسیدان ها و پاسخ به این سوال که آیا اکسیدان برای رفع سفیدی مو مناسب است یا خیر میپردازیم. روش استفاده از اکسیدان مو و نحوه عملکرد آن نیز در ادامه بررسی میگردد.

اکسیدان

اکسیدان در واقع یک ماده شیمیایی است که به رنگ مو فرصت می دهد تا بتواند روی تغییر رنگدانه های موی شما اثربخشی لازم را داشته باشد. در واقع اگر فرآیند رنگ مو را یک فرآیند شیمیایی در نظر بگیرید، انواع اکسیدان مو نقش کاتالیزور را در این فرآیند ایفا می نماید.​​​ اکسیدان ها در واقع موادی تقریبا مایع شکل هستند که یکی از مهمترین محلول‌ها برای رنگ کردن مو است و نقش زیادی در ترکیب کردن رنگ مو و رنگ گرفتن موها دارد. اکسیدان یک فعال کننده یا activator است که اگر درست انتخاب شود موجب سلامتی موها می‌شود. هر چقدر که درصد انواع اکسیدان مو بیشتر باشد باعث روشن شدن بیشتر رنگ موها می‌گردد. مواد تشکیل دهنده اکسیدان شامل هیدروژن پراکسید، ستیل الکل، آب و ستثاریل الکل می باشد.

نحوه عملکرد اکسیدان ها

اکسیدان به عنوان یک کاتالیزور عمل نموده که باعث ثبات رنگ مو به صورت دائمی می‌شود. اگر اکسیدان قوی باشد موجب پاک شدن سولفور های مو و کاهش قطر و سفت شدن مو میگردد. آمونیاک، کوتیکول مو را جدا نموده و موجب می‌شود رنگ به داخل مو نفوذ نماید. احتمالا رنگ کردن مو در خانه را تجربه کرده باشید و دیده باشید که رنگ موی انتخابی خودتان شماره روشن بوده است اما باز هم موی شما تیره شده و یا رنگ موی شما به قرمزی می زند. دلیل این اتفاق استفاده نادرست و میزان ناکافی از اکسیدان می‌باشد.

نکته قابل توجه این است که اکسیدان را به اندازه مناسب استفاده نمایید اگر میزان اکسیدان به اندازه نباشد ممکن است مو آسیب ببیند یا تناژ قرمز بد رنگی برای مو به وجود آید. هرچقدر موی شما ضخیم تر و تیره تر باشد، باید از اکسیدان درصد بالاتر استفاده نمایید تا موهای شما رنگ دلخواهتان را بگیرد.

 

انواع اکسیدان مو

 

انواع اکسیدان مو

انواع اکسیدان مو به طور کلی به ۴ دسته مهم تقسیم بندی می شوند.

1-اکسیدان ۳% که  ضعیف ترین اکسیدان به شمار می رود. در رنگساژها در رنگ های هایلایت و مش و انواع لایت بسیار کاربرد داشته و همچنین در استفاده از رنگ های تیره مثل مشکی و قهوه ای تیره روی مو باعث ثبات و تیرگی بیشتر رنگ مو می شود.

2-اکسیدان ۶% برای پوشش تارهای سفید، کاهش خطر سوختن موها با فویل در مش، دکلره های ضعیف و رسوب رنگ در ساقه مو کاربرد دارد.

3-اکسیدان ۹% قابلیت روشن کنندگی و باز کردن رنگ مو را داشته و یکی از اکسیدان های پرطرفدار برای دکلره محسوب میشود.

4-اکسیدان ۱۲% از انواع اکسیدان مو است که برای دکلره های قوی توسط آرایشگران حرفه ای در آرایشگاه استفاده می شود. به دلیل آسیب زیاد این نوع اکسیدان و قدرت روشن کنندگی بالا بیشتر در سوپر کالر ها مورد استفاده قرار میگیرد.

نسبت رنگ مو به اکسیدان

روش استفاده از اکسیدان مو به این صورت است که مقدار اکسیدان در رنگ مو معمولا در تمام رنگ ها یک و نیم به یک میباشد. این نسبت به صورت 1:1.5 نمایش داده می شود. یعنی به ازای 100 میلی لیتر رنگ، نیاز به 150 میلی لیتر اکسیدان می باشد. البته در تکنیک های متفاوت رنگ آمیزی مو این نسبت ها تغییر می نماید. مثلا برای رنگساژ، اکسیدان مناسب 3 و 6 درصد است. در رنگساژ به نسبت 3 برابر اکسیدان ترکیب می شود. مصرف اکسیدان کمتر از حالت استاندارد باعث تیرگی مو می شود. اگر اکسیدان رنگ زیاد باشد. باعث روشن تر شدن رنگ موی شما خواهد شد. البته بهتر است میزان استاندارد را تغییر ندهید.

 

نسبت رنگ مو به اکسیدان

نسبت مواد دکلره به اکسیدان

معمولا میزان مصرف انواع اکسیدان مو به ازای هر سه پیمانه دکلره 150 الی 200 میلی لیتر می باشد. در دکوکرم ها این میزان 1:2 می باشد. یعنی به ازای 100 میلی لیتر دکوکرم به میزان 200 میلی لیتر اکسیدان لازم است. ترجیحا از اکسیدان 12 درصد برای دکلره استفاده نکنید. موهای خود را حتی با زمان طولانی تر ولی با اکسیدان 9 درصد و یا 6 درصد روشن نمایید. در صورت نیاز مواد دکلره را دوباره شارژ نمایید. چون اکسیدان 12 درصد عواقب زیادی را برای موها و پوست سر شما به بار می آورد. یکی از آنها خشکی و آسیب دیدن مو است. با خرید روغن آرگان و استفاده هفتگی آن آسیب دیدگی موهایتان را به حداقل برسانید. در هنگام رنگ و یا دکلره داخل مواد چند قطره از آرگان اضافه نمایید.

روش استفاده از اکسیدان

-موهایتان را کاملا برس کنید.

-اکسیدان 9 درصد را حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی مو بمالید.

-پس از گذشت این زمان نم اکسیدان را با پنبه بگیرید.

-در نهایت رنگ و اکسیدان 6 درصد را روی مو قرار دهید.

-موهایتان را آب ولرم بشویید.

-سپس ماسک مو مناسبی را بین 5 تا 7 دقیقه روی مو قرار دهید.

-در نهایت آبکشی ساده ترجیحا با آب سرد داشته باشید.

 

روش استفاده از اکسیدان

 

اکسیدان برای رفع سفیدی مو

بسیاری از افراد دوست دارند همیشه ظاهری جوان داشته باشند و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که با موی سفید خود به راحتی کنار بیاید. سفید شدن موها با افزایش سن، امری طبیعی است. گرفتن سفیدی مو یکی از مهم ترین و پر دغدغه ترین مسایل برای خانمها میباشد. گرفتن سفیدی مو به علت زبر و ضخیم بودن موی سفید مشکل تر است. افزایش ضحامت مو تا حدی از ورود رنگ و اکسیدان به مو جلوگیری می نماید. بنابراین حتما قبل از رنگ کردن تمام موهای سفید را شانه نمایید. اکسیدان به علت وجود ماده اکسنده آب اکسیژنه پولک های مو را باز می نماید. بنابراین هر چه فولیکول مو بازتر شود گرفتن سفیدی مو بهتر می گردد. منتها این تکنیک میتواند برای 20 درصد سفیدی مو موثر باشد.

اکسیدان برای رنگ ابرو

رنگ ابرو، همان طور که از نام آن پیدا است، رنگ مخصوص برای ابروها است. از آن جایی که ابروها به یکی از حساس‌ترین اجزای صورت، یعنی چشم‌‌ها بسیار نزدیک هستند، ترکیبات به کار رفته در رنگ آن‌ها نیز باید با رنگ مو متفاوت باشد. بنابراین ابتدا باید به خاطر داشته باشید که هنگام رنگ کردن موهای سرتان، از باقی مانده رنگ سر، برای رنگ کردن ابروهایتان به هیچ وجه استفاده ننمایید.

جهت رنگ ابرو در نظر داشته باشید به هیچ وجه از اکسیدان 12 درصد استفاده نکنید. از اکسیدان 6 درصد برای رنگهای تیره بهره ببرید. اکسیدان 9 درصد را برای رنگهای متوسط و بلوند به کار برید. اما در صورتیکه ابروهای روشن و نازکی دارید. از اکسیدان 3 درصد یا 6 درصد کمک بگیرید. حتما قبل از رنگ کردن ابرو، مطمئن شوید تا به رنگ حساسیت نداشته باشید.

 

رنگ ابرو

معرفی اکسیدان

اکسیدان oxidant cream مارال

اکسیدان oxidant cream مارال حاوی روغن بادام است که دارای ویتامین های گروه ب، آ و ایی می باشد و از خشکی مو و مو خوره جلوگیری می نماید. همچنین از مزایای این محصول می توان به رشد و تقویت موها و افزایش براقیت و استحکام اشاره نمود. این اکسیدان از جذب اشعه UV جلوگیری نموده و دارای خواص ضد وز است. این محصول ساخت کشور ایران میباشد و در درصد های 6 و 9 موجود است.

اکسیدان oxidant cream آتوسا

اکسیدان یکی از مهمترین اجزاء رنگ مو است و نفش زیادی در ترکیبات رنگ مو و رنگ گرفتن موها دارد. اکسیدان بعنوان فعال کننده رنگ مو در صورت انتخاب صحیح، موجب سلامتی موها نیز میگردد. این محصول ساخت کشور ایران میباشد و در درصد های 6 و 9 موجود است.

کرم اکسیدان VALANCY والانسی

کرم اکسیدان والانسی حاوی ماده ضد سوزش بوده و موها را تقویت نموده و از ایجاد حساسیت و خشکی مو جلوگیری می نماید. این محصول ساخت کشور ایران میباشد و در درصد های 6 و 9 موجود است. روش استفاده از اکسیدان مو بسیار ساده میباشد.

 

کرم 9% VALANCY والانسی

 

نکات قابل توجه در مصرف اکسیدان

غلظت ترکیب رنگ و اکسیدان را با توجه به انتخاب پایه روشن و یا تیره شدن رنگ‌ها انتخاب نمایید.

بهتر است برند رنگ را با برند اکسیدان یکسان انتخاب نمایید.

انواع اکسیدان مو را دور از دسترس کودکان و نور آفتاب و سرما نگهداری شود.

حتما قبل از مصرف تست حساسیت گرفته شود.

کلام پایانی

اکسیدان در واقع یک ماده شیمیایی است که به رنگ مو فرصت می دهد تا بتواند روی تغییر رنگدانه های موی شما اثربخشی لازم را داشته باشد. انواع اکسیدان مو به طور کلی به ۴ دسته 3، 6،9 و 12 درصد تقسیم بندی میشوند. روش استفاده از اکسیدان با توجه به نوع آن در این مقاله بیان گردیده است. اکسیدان به علت وجود ماده اکسنده آب اکسیژنه پولک های مو را باز می نماید. بنابراین هر چه فولیکول مو بازتر شود گرفتن سفیدی مو بهتر می گردد. منتها این تکنیک میتواند برای 20 درصد سفیدی مو موثر باشد. جهت تهیه انواع اکسیدان ها میتوانید به وب سایت فارماکالا مراجعه فرمایید.

 

در این بخش از مجله فارماکالا با ما همراه باشید با نحوه استفاده از اکسیدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هجده =