خواص قرص قهوه سبز
آیا قرص قهوه سبز برای لاغری مناسب است؟

دانه های قهوه سبز میوه قهوه هستند که به طور طبیعی سبز اند و هنوز سرخ نشده اند. فرآیند سرخ کردن دانه های قهوه آن ‌ها را قهوه ‌ای می‌ کند و باعث کاهش مقدار اسید کلروژنیک شیمیایی آن می شود. بنابراین، دانه های قهوه سبز نسبت به دانه های قهوه سرخ شده دارای سطح بالاتری از اسید کلروژنیک هستند. به نظر می رسد وجود این ماده در قهوه سبز دارای مزایای زیادی است. دانه ‌های قهوه حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات فعال دارویی است. دو مورد مهم خواص قهوه سبز کافئین و اسید کلرژنیک هستند. طعم این قهوه کاملا شبیه همان قهوه ای است که شما با صبحانه تان می نوشید و عطر کم تری دارد و بسیار تلخ است. خواص قرص قهوه سبز برای لاغری در این مقاله بررسی میگردد.

خواص قرص قهوه سبز

کاهش فشار خون بالا

تحقیقات اولیه نشان می دهد مصرف عصاره های قهوه سبز حاوی 50 تا 140 میلی گرم اسید کلروژنیک به صورت روزانه به مدت 4 تا 12 هفته می تواند فشار خون بالا را در بزرگسالان کاهش دهد. با این روش فشار خون سیستولیک (عدد بالا) به میزان 5 میلی گرم تا 10 میلیمتر جیوه و فشار خون دیاستولیک (عدد پایین) به میزان 3 میلیگرم تا 7 میلیمتر جیوه کاهش می یابد.

درمان چاقی

نتیجه مطالعات نشان می دهد بزرگسالان مبتلا به چاقی که عصاره قهوه سبز مخصوص را به تنهایی یا همراه با قهوه معمولی، پنج بار در روز به مدت 8 هفته تا 12 هفته مصرف می نمایند، به طور متوسط 2.5 تا 3.7 کیلوگرم بیشتر از افرادی که قهوه معمولی مصرف می کنند، وزن از دست می دهند.

تنظیم قند خون

دانشمندان می گویند اثرات مثبت قهوه سبز بر قند خون، توانایی آن در کاهش التهاب، کمک به دستیابی به وزن مناسب تر و کاهش میل به غذاهای التهابی باعث تنظیم قند خون می شود. در عین حال قهوه سبز برای کاهش سطح قند خون و افزایش انرژی بالقوه نیز مفید است. همچنین مصرف این قهوه باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می شود. مطالعات نشان میدهد عصاره قهوه سبز بدون کافئین سبب کاهش تجمع چربی در رژیم غذایی و مقاومت به انسولین توسط کاهش ژن های آدرنال و التهاب در بافت چربی می شود.

 

خواص قرص قهوه سبز

ضد پیری

قهوه سبز سرشار از انواع آنتی اکسیدان ها می باشد که با از بین بردن رادیکال های آزاد اثر فوق العاده ای بر جوان سازی پوست و جلوگیری از پیری زودرس دارد. کارشناسان معتقدند افرادی که روزانه 400 میلی گرم مکمل قهوه سبز در روز مصرف می کنند، آنتی اکسسیدان روزانه آن ها تامین شده و دیرتر پیر می شوند.

افزایش تمرکز و بهبود خلق و خو

محصولات قهوه سبز حاوی مقادیر مناسب کافئین هستند. تعداد زیادی از تحقیقات نشان می دهد مصرف کافئین در قهوه قادر به تغییر بسیاری از جنبه های سلامت روان و عملکرد مغز، از جمله توجه بیشتر، خلق و خوی بهتر، تقویت حافظه، هوشیاری، انگیزه، مدت زمان واکنش مغزی، کنترل حرکت یا عملکرد جسمانی و غیره می باشد.

خواص قرص قهوه سبز برای لاغری

تمام کسانی که اندامی زیبا می خواهند، به دنبال راهی ساده برای وزن کم کردن هستند. اضافه وزن این روزها به دغدغه قشر بزرگی از جامعه تبدیل شده است. دلیل آن نیز ترویج زندگی ماشینی و کاهش تحرک است. کاهش تحرک در این عصر دیگر به معنای تنبلی و کم کاری نیست، بلکه نشستن ساعت ها پشت سیستم ها و دستگاه های مختلف و مشغول بودن با آن ها وقتی برای ورزش کردن برای افراد نمی گذارد. از طرفی بسیاری از همین افراد پر مشغله تمایل دارند خیلی سریع و بدون عوارض وزن خود را کاهش دهند.

قرص قهوه سبز به عنوان یک چربی سوز قوی شناخته شده و هر روزه به تعداد کسانی که از این ماده برای کاهش وزن و کم کردن چربی دور شکم خود استفاده می کنند، بیشتر می شود. عنصر کلیدی موجود در قهوه سبز، یک ترکیب طبیعی بسیار مهم به نام اسید chlorogenic است. دانه قهوه سبز اشتها را کم می نماید، متابولیسم را افزایش می‌دهد و چربی سوزی را سریع‌تر می‌کند.

 

خواص قرص قهوه سبز برای لاغری

 

عصاره قهوه سبز از جذب قند درون نشاسته غذاها جلوگیری می‌کند. همچنین کالری دریافتی را به خصوص بعد از خوردن غذا کاهش می‌دهد. اسید chlorogenic با آزاد کردن گلوکز در بدن وهمزمان با افزایش سوخت و ساز و یا سوزاندن چربی موجود در کبد و تبدیل آن به انرژی باعث کم شدن چربی ها می شود. با از بین رفتن چربی، عضلاتتان به طور طبیعی بیشتر مشخص می‌شوند. از خواص دیگر قرص قهوه سبز می‌توان به دفع سموم بدن اشاره نمود.

مکمل های قهوه سبز

قرص قهوه سبز بی اس کی

قرص قهوه سبز بی اس کی یک قرص چربی سوز ایرانی است. این قرص با بهره‌گیری از خواص دانه‌های خام و غیر بو داده قهوه سبز که غنی از کلروژنیک اسید و پلی فنل هاست طراحی و تولیدشده است. هر قرص حاوی ۴۰۰ میلی‌گرم عصاره قهوه سبز می‌باشد و می‌تواند به چربی سوزی و کاهش وزن افراد کمک نماید. شما می‌توانید با خرید قرص گرین کافی بی اس کی به‌ راحتی به وزن و سایز دلخواه خود دست یابید. جهت تهیه این مکمل اینجا کلیک بفرمایید.

کپسول اسلیم تکس سبز دارو

کپسول اسلیم تکس سبز دارو حاوی عصاره دانه قهوه سبز می باشد که از طریق کاهش میزان گلوکز در بدن و با افزایش سوخت و ساز باعث جلوگیری از جذب چربی و از بین رفتن وزن اضافه بدن می شود. ماده موثره موجود در قهوه سبز به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل نموده و در برابر رادیکال های آزاد از سلول ها محافظت می نماید. کپسول اسلیم تکس Slimtex سبز دارو یک کپسول چربی سوز عالی است؛ زیرا فقط با بهره‌گیری از خواص قهوه خام باعث چربی سوزی و کاهش وزن می‌شود. جهت تهیه این مکمل اینجا کلیک بفرمایید.

کپسول اسلیم تکس Slimtex سبز دارو

کلام پایانی

برای تایید لاغری با قهوه سبز به تحقیقات بیشتری نیاز است. مانند بسیاری از مکمل های دیگر، قرص قهوه سبز به عنوان روشی طبیعی برای حل مشکل اضافه وزن و لاغری به فروش می رسد. کلمه “طبیعی” در صنعت مکمل ها بسیار شایع است اما بدان معنا نیست که یک محصول کاملا بی خطر است. در واقع هیچ تعریف قانونی روی استفاده کلمه طبیعی وجود ندارد. بسیاری از گیاهانی که در طبیعت رشد می کنند، کشنده هستند و مکمل های طبیعی نیز مواد غیر طبیعی به محصولات خود اضافه می نمایند. جهت تهیه بهترین و معتبر ترین مکمل های قهوه سبز میتوانید به وب سایت فارماکالا مراجعه نمایید.

 

در این بخش از مجله فارماکالا با ما همراه باشید با مطالبی در رابطه با قهوه سبز