آشنایی با کاربرد های مختلف کانسیلر

پوست همه ما به‌ مرور زمان و با افزایش سن دچار لک ‌ها و مشکلاتی می‌شود که خصوصاً خانم ‌ها آن ‌ها را دوست ندارند و با استفاده از لوازم ‌آرایش سعی می‌کنند آن‌ها را برطرف نمایند. کانسیلر مایع نوعی فونداسیون فشرده با غلظت بالا میباشد که قابلیت پوشش بالایی دارد و می‌ تواند نقص‌ های پوست مثل آکنه و قرمزی ناشی از آن، لک پوستی و گودی و سیاهی زیر چشم را تا حد زیادی پوشش دهد. در این مقاله با کاربرد های مختلف انواع کانسیلر و روش استفاده از آنها آشنا میشوید.

کانسیلر

آرایش کردن نه تنها یک هنر محسوب می شود بلکه یک حرفه تخصصی است. برای اینکه بتوانید یک آرایش کامل و بدون عیب و نقص داشته باشید لازم است تکنیک های مختلفی که در آرایش کردن مورد استفاده قرار می گیرد را یاد بگیرید و سپس متناسب با حالت چهره، این تکنیک های آرایشی را به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید تا نتیجه نهایی آرایشتان عالی و زیبا باشد. این محصول آرایشی که با نام تصحیح‌کننده رنگ نیز شناخته می­‌شود، توسط لیدیا الری در سال ۱۹۲۸ معرفی و ساخته­ شد. لیدیا شیمی‌دان بود و پس از آزمون و خطای بسیار توانست محصولی طراحی کند که تمام ویژگی‌های مورد نظر او را داشته باشد. کانسیلر ها درواقع کرم ‌پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می‌توانید آنها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده نمایید که بستگی به کاربرد های مختلف آن دارد.

انواع کانسیلر

کانسیلرها در انواع مختلفی وجود دارد. کانسیلر های مایع پرکاربردترین آنها میباشد. چراکه کاربری بسیار آسانی دارند و برای افرادی که پوست چرب دارند هم مناسب است. اما باید بدانید که نوع مایع آن، پوشانندگی بالایی ندارند.

کاربرد کانسیلر

کانسیلر مایع

یکی از پرفروش ترین انواع کانسیلر، که هم کاور فوق العاده بالایی دارد و هم نحوه استفاده از آن بسیار ساده به شمار می رود، کانسیلر مایع است. این نوع پوش دهنده پوستی هم قابلیت ترکیبی فوق العاده زیادی دارد و هم می تواند سطح گسترده ای از پوست را پوشش دهد. کانسیلر مایع در واقع محبوب ترین نوع از انواع این لوازم آرایشی است. کانسیلر های مایع تقریبا برای انواع پوست ها مناسب بوده و تنوع رنگی بالایی دارند. البته برای پوست های خشک بهتر است از کانسیلرهای مات استفاده نشود.

کانسیلر کرم

کانسیرهای کرمی، همان طور که از اسم‌شان پیدا است، بافتی کرم‌ گونه دارند و معمولا در ظرف‌ های کاسه‌ای کوچک یا به‌ شکل پالت عرضه می‌شوند.

کانسیلر پودری

کانسیلر پودری برای زخم ‌ها و عارضه ‌های پوستی، که خیلی بزرگ و در معرض چشم نباشند، کارآمد و مؤثر هستند.

کانسیلر استیکی

این نوع کانسیلر دارای بافت جامد و سنگین است که پوشانندگی بالایی نیز دارند. این نوع  فقط برای افرادی قابل استفاده است که پوست نرمال یا خشکی دارند.

کانسیلرهای مدادی

این کانسیلر ها شبیه کانسیلرهای استیکی ولی کمی غلیظ‌تر اند و می‌توانند پوشش متوسطی روی پوست ایجاد نمایند. از مزایای کانسیلر های مدادی این است که در شرایط آب‌ و هوای گرم هم حالت‌جامد خود را حفظ می‌کنند بنابراین استفاده از آن‌ها را در تابستان و مسافرت بسیار مناسب میباشد.

 

Mis STAR میستار

 

انواع کانسیلر های رنگی

کانسیلر زرد

این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است. این کانسیلر ها لکه ‌های تیره را محو می نماید. اگر می‌خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده نمایید.

کانسیلر نارنجی

این کانسیلر برای افراد سبزه بسیار مناسب است. هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست نمایید.

کانسیلر سبز

این کانسیلر برای خنثی نمودن تن قرمز پوست می‌باشد. اگر دارای لکه ‌های قرمز مادر زادی هستید یا می‌خواهید جوش ‌های خود را بپوشانید این کانسیلر مخصوص شما میباشد.

کانسیلر بنفش

کانسیلر بنفش نیز وجود دارد. کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می‌توانند از این محصول استفاده نمایند. لکه‌ های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر محو خواهد شد.

 

کرم پودر رنگی

کاربرد های مختلف کانسیلر

رفع تیرگی زیر چشم

بهترین ابزار آرایشی برای پوشاندن تیرگی زیرچشم کانسیلر مایع است. کانسیلری که برای پوشاندن تیرگی زیر چشم استفاده می شود، باید یک درجه روشن تر از رنگ پوست یا کرم پودر صورت باشد. کانسیلر دور چشم را باید بعد از کرم پودر استفاده نمود. اگر از پنکک هم استفاده میکنید، بهتر است قبل از پنکک استفاده شود. بهتر است کانسیلر زیرچشم را با اپلیکاتور خود آن یا با برس مخصوص زیر چشم استفاده نمایید و از پخش کردن آن با انگشت خودداری کنید. کانسیلر زیر چشم را بصورت مثلثی، مانند شکل زیر بزنید و پخش نمایید. کانسیلر به جز پوشاندن لکه ‌های پوستی و سیاهی دور چشم، امروزه کاربرد های زیادتری پیدا کرده است.

جایگزین کرم پودر

اگر از کرم پودر استفاده می‌کنید ابتدا صورت خود را با آن بپوشانید سپس از کانسیلر استفاده نمایید.

پنهان نمودن جای جوش

اگر بر روی قفسه سینه یا پشت خود جوشی دارید که نیاز به پنهان کردن آن است ابتدا آن را با یک کانسیلـر متناسب با رنگ پوست خود بپوشانید سپس با اسفاده از پودر شفاف آن را محو نمایید.

 

رفع تیرگی دور چشم

مخفی کردن اشتباهات آرایشی

وقتی در کشیدن خط چشم اشتباه می‌کنید استفاده از کانسیلر بهتر از این است که آن را پاک نموده و دوباره از نو شروع کنید.

محو کردن قرمزی دور بینی

اگر در قسمت دور بینی قرمزی و یا تغییر رنگ پوست دارید، می‌توانید از کانسیلر استفاده و این قرمزی را محو نمایید.

جلوگیری از ریزش سایه چشم

برای جلوگیری از ریزش سایه خود به این صورت که ابتدا پلک خود را با کانسیلر بپوشانید سپس از سایه استفاده نمایید. با کمک یک کانسیلر با رنگ روشن، خواهید توانست بی ‌خوابی و پف چشم ‌هایتان را از دید دیگران مخفی نمایید.

جلوگیری از ریزش رژ لب

استفاده از کانسیلـر در اطراف لبتان هم باعث جلوگیری از ریزش رژ لب می‌شود و هم باعث می‌شود بهتر به نظر برسد. برای بیشترکردن جلوه‌ زیبای رژ لب خود، از یک کانسیلر مدادی برای مشخص کردن مرزهای دور آن استفاده نمایید.

 

جلوگیری از ریزش رژ لب

روش استفاده از کانسیلر

قبل از هرچیز باید صورت خود را بشویید و تمیز کنید. از یک پاک کننده ملایم استفاده نمایید.

پس از آن از مرطوب کننده مناسب آبرسانی به پوست استفاده نمایید.

برای پاک نمودن آرایش اطراف چشم از یک گوش پاک کن تمیز استفاده نمایید و مواد باقی مانده از ریمل و خط چشم را بزدایید.

کانسیلر اولین مرحله از آرایش شما است و باید روی پوست تمیز و نرم و آماده سازی شده مورد استفاده قرار بگیرد.

با استفاده از کانسیلر در گوشه های لب میتوانید سن یک نفر را پایین بیاورید.

کانسیلر را با برس استفاده نمایید و با بقیه آرایش یک دست نمایید. در سر آخر پودر آرایشی را بزنید.

از پودر فیکس برای تثبیت کانسیلر استفاده نمایید. در نقاطی که کانسیلر زده‌اید با استفاده از اسفنج آرایشی کمی پودر فیکس بزنید. قسمت‌های دیگر صورت را می‌توانید با کمک براش، پودر فیکس بزنید تا آرایشی مات و طبیعی داشته باشید.

 

کانسیلر مایع

کلام پایانی

همان ‌طور که مشاهده نمودید برای انواع پوست‌ها کانسیلر های مختلفی در بازار موجود است که باید دقت نمود کانسیلر متناسب با نوع و جنس پوست انتخاب نمایید. همچنین کانسیلر ها در رنگ‌ های مختلفی هستند که آن‌ را هم باید متناسب با توناژ رنگی پوست خود انتخاب نموده تا بتواند قسمت‌ های مختلف صورت را برجسته نموده و زیبایی بیشتری به آن ببخشد. رفع تیرگی زیر چشم، پنهان نمودن جای جوش و جلوگیری از ریزش رژ لب از کاربرد های مختلف کانسیلر میباشند. جهت تهیه انواع کانسیلر میتوانید به وب سایت فارماکالا مراجعه فرمایید.

 

در این بخش از مجله فارماکالا با ما همراه باشید با مطالبی در رابطه با کانسیلر