آبنبات سرد مکیدنی
آبنبات سرد مکیدنی خوش بو کننده دهان

آبنبات سرد مکیدنی خوش بو کننده دهان است و موجب بر طرف شدن سرفه‌ های سینه، پایین آمدن تب و نرم شدن سینه می‌شودکه از ویژگی ها و مزایای این محصول میباشند. همچنین به علت وجود شیرین کننده‌ های طبیعی به جای شکر در آبنبات سرد مکیدنی، شاهد پوسیدگی دندان‌ ها نیز نخواهیم بود. مصرف این محصول برای بزرگسالان و کودکان بزرگتر از 5 سال توصیه می شود که میتوانند هر دو یا سه ساعت یکبار، یک ناتسور بمکند. موارد مصرف و انواع این آبنبات ها در ادامه بیان میگردد.

آبنبات سرد مکیدنی

گلو درد، هنگام سرماخوردگی می تواند دردی طاقت فرسا و آزار دهنده باشد. در این میان آنتی بیوتیک ها هیچ تاثیری روی چنین ویروس هایی نداشته و بدین ترتیب نمی توانند باعث از بین رفتن گلو درد شوند. آبنبات سرد مکیدنی تولید بزاق را تحریک می نماید که به مرطوب نگه داشتن گلو کمک می کند و شاید هیچ چیز موثرتر از این آبنبات نباشد. ویتامین c در این آبنبات بر سیستم ایمنی بدن موثر بوده و از گسترش انواع بیماری‌های ویروسی و باکتریایی جلوگیری می نماید. مصرف اسید آسکوربیک که به ویتامین ث معروف است، باعث بالا بردن سطوح ایمنی بدن شده و در درمان سرماخوردگی و زکام بسیار موثر است. با انتخاب نمونه هایی از این محصول که دارای مواد خنک کننده و یا بی حس کننده مانند منتول یا اوکالیپتوس هستند می توانید از مزایای بیشتری نیز برخوردار شوید.

آبنبات سرد مکیدنی

اکالیپتوس دارای سینئول است. این ماده علاوه بر درمان التهاب سینه، گلو، ریه ها، گرفتگی بینی، زکام، سرفه، تنگی نفس، برونشیت و تورم سینوس ها، دارای خواصی چون تب بری، ضد عفونی کنندگی، ضد تشنج، ضد باکتری، ضد قارچ، ضد ویروس و میکروب کشی بوده و هم چنین کنترل کننده قند خون نیز میباشد. منتول که 30-50 درصد از برگ نعنا را تشکیل می دهد، دوست کبد بوده و علاوه بر درمان دردهای موضعی (در ناحیه سر و گردن و روده)، خواصی چون ضد احتقان بینی، ضد استفراغ، ضد تهوع، ضد حساسیت، ضد خارش، ضد سرفه، ضد باکتری و تب بری دارد و باعث رفع گرفتگی بینی و افزایش جذب کلسیم نیز می گردد.

ترکیبات آبنبات سرد مکیدنی

با شکر

شکر سفید، شربت گلوکز، اسید اسکوربیک (ویتامین ث که به عنوان آنتی اکسیدان هم شناخته میشود)، طعم دهنده های خوراکی،‌ اسید سیتریک (بهبود دهنده طعم و مزه)، منتول، رنگ های خوراکی و آب آشامیدنی از ترکیبات این محصول میباشند.

بدون شکر

ایزومالت، طعم دهنده خوراکی، منتول، اسکوربیک اسید یا همان ویتامین ث، سیتریک اسید و رنگهای مجاز خوراکی از ترکیبات این محصول میباشند.

ویژگی‌ های آبنبات سرد مکیدنی

خوشبو کننده دهان و خنک کننده مجاری تنفسی

مناسب در مواقع سرماخوردگی

دارای اثرات ضد میکروبی، خلط آور و ضد احتقان

حاوی منتول (ماده موثر گیاه نعنا) باز کننده مجاری تنفسی، آرام بخش و دارای اثر خنک کنندگی

حاوی ویتامین ث و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

دارای فرمولاسیون تایید شده توسط لابراتوآر های سوئیس

دارای استاندارد ISO 9001

ویژگی‌ های آبنبات سرد مکیدنی

موارد مصرف آبنبات سرد مکیدنی

سرماخوردگی و گلو درد

خنک کننده مجاری تنفسی

خوشبو کننده دهان

مزایای مصرف آبنبات سرد

التیام دهنده گلو

این محصول التیام دهنده گلو و سرفه های ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزا است.  با مصرف این محصول میتوان از شدت درد ها کاهید. طی بررسی های انجام شده نشان داده شده که آبنبات سرد برای ۲ ساعت میتواند برای تسکین موارد اشاره شده که مرتبط به گلو می باشد کمک شایانی نماید.

خوشبو کننده دهان

 آبنبات سرد در کنار دیگر محصولات زرین تابا، قدرت خوشبو کنندگی بالایی داشته و باعث حس تازگی دهان بعد از مصرف میشود.

تقویت سیستم ایمنی

این محصول به دلیل داشتن اسید اسکوربیک یا همان ویتامین ث، نیاز بدن به ویتامین ث را تامین می نماید و موب تقویت سیستم ایمنی بدن میگردد.

تنفس راحت تر

این محصول دارای عصاره اکالیپتوس بوده. این ماده اولیه با تاثیراتی که بر مخاط و مجاری تنفسی؛ نظیر سینوس ها و بینی دارد باعث از بین بردن گرفتگی ها شده و تنفس را راحت می نماید.

مزایای مصرف آبنبات سرد

انواع مختلف آبنبات سرد مکیدنی

گیاه اکالیپتوس عنصر اصلی تشکیل دهنده همه انواع آبنبات‌ های سرد میباشد. اکالیپتوس خواص درمانی بسیاری دارد. درمان بیماری‌های تنفسی، تسکین دردهای عضلانی و روماتیسمی، کاهش تب، آرام بخش بودن و کاهش قند خون از جمله مهمترین خواص این گیاه است. اگر در فصل پاییز و زمستان می‌خواهید ویروس‌‌‌ها و باکتری‌ها را از خود دور نموده و دچار سرماخوردگی نشوید اکالیپتوس بهترین دارو برای شما میباشد. این گیاه با ضدعفونی نمودن هوای محیط با ویروس‌ها و میکروب‌ها مبارزه می‌کند.

آبنبات سرد Max Grip مکس گریپ دارای اثرات ضد میکروبی، خلط آور و ضد احتقان میباشد. همچنین موجب خوشبو شدن دهان و افزایش قدرت ایمنی بدن می گردد. این آبنبات برای بزرگسالان و کودکان بزرگتر از 5 سال مناسب است. آبنبات سرد مکیدنی مکس گریپ در طعم های لیمو، نعناع، پرتقال، موهیتو، سیب ترش، آویشن عسل، شاه توت، تمشک و لیمو عسل موجود میباشد.

مکس گریپ لیمو

عمده مصرف کنندگان این محصول

-کسانی که مشکلات یا اختلالات تنفسی در طول خواب دارند. (یک ساعت قبل از خواب می تواند مصرف شود تا کاملا حل شده و مجاری تنفسی را تازه و باز نماید.)

-ورزشکاران (قبل از فعالیت های هوازی)

-اشخاص دارای سرماخوردگی و علائم مشابه مانند گرفتگی بینی و گلو درد

-اشخاصی که مصرف دخانیات دارند. (این محصول به تخلیه راحت تر خلط کمک می نماید.)

-اساتید، معلمان، سخنوران و طیف گسترده ای از اشخاص که با این محصول حال بهتری پیدا خواهند نمود.

نکات قابل توجه در استفاده از آبنبات سرد مکیدنی

بیش از 8 نات سور در شبانه روز استفاده ننمایید.

افرادی که به هر یک از مواد تشکیل دهنده این آبنبات حساسیت دارند نباید از این محصول استفاده نمایند.

بیماران مبتلا به دیابت توجه داشته باشند که هر آبنبات آیس سنس حاوی 2.6 گرم قند است.

در جای خشک و خنک با دمای حداکثر 25 درجه سانتیگراد و دور از رطوبت نگهداری شود.

این محصول جهت تشخیص، درمان و پیشگیری تهیه نشده است.

نکات قابل توجه

کلام پایانی

خوشبو کنندگی دهان و خنک کنندگی مجاری تنفسی از ویژگی‌ های آبنبات سرد مکیدنی میباشد. ویتامین ث در این آبنبات ها بر تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است. سرماخوردگی و گلو درد از موارد مصرف انواع آبنبات های سرد مکیدنی میباشد که مزایای دیگری همچون التیام گلو تنفس راحت تر را نیز به همراه دارد. عمده مصرف کنندگان این محصول ورزشکاران و اشخاصی که مصرف دخانیات دارند، میباشند. جهت تهیه این محصول میتوانید به وب سایت فارماکالا مراجعه نمایید.

در این بخش از مجله فارماکالا با ما همراه باشید با طرز تهیه آبنبات سرد مکیدنی