کرم میموزا
موارد استفاده از کرم میموزا

میموزا درختچه ای است که در آمریکای لاتین رشد می نماید. میموزا یکی از انواع گل با نام گیاه حساس است که گلهای زیاد زرد رنگی داشته و بسیار زیبا میباشد. گل میموزا به صورت بته چوبی رشد یافته و عمرش کم است. ارتفاع گیاه میموزا هم به 50-60 سانتیمتر می رسد. ریشه‌ این درخت خواص درمانی زیادی دارد و از عصاره‌ ریشه‌ آن در درمان مشکلات پوستی بسیار استفاده می‌ شود. ویژگی های گیاه میموزا و موارد استفاده از کرم میموزا در این مقاله بیان گردیده است.

درخت میموزا

میموزا درختی وسیع با گل‌ های زیبا و خوشبو است. ازدیاد گیاه میموزا از طریق بذر صورت می گیرد. بذرها را در خاک کمپوست مرطوب در ماه های اسفند و فروردین بکارید و در دمای C 18-21 قرار دهید. پس از رویش، گیاهچه ها را به گلدان های کوچک منتقل نمایید. به موازاتی که گیاهان بزرگ می شوند و تا حد بلوغ آنها را به گلدان هایی بزرگتر انتقال دهید. گیاه حساس معمولا عاری از آفات و بیماری های گیاهی است. گیاه برای حساسیت خود نسبت به تماس وبرگ های زیبای شانه ای مرکب مورد توجه می باشد.

گل های میموزا کوچک و نارنجی به صورت تجمع توپ مانندی روی ساقه های گلزایی درمحور برگ ها و در تابستان و پاییز تولید می شوند. گیاه را درگلدان حاوی کمپوست معمولی کاشته و در جایی که بیشترین نور به آن می رسد قراردهید. در طول بهار و تابستان منظم آبیاری نموده و گیاه را مرطوب نگه دارید. هر دو هفته یک بار با کود مایع تغذیه نمایید. در ماه های تابستان گلدان را در نور مستقیم و شدید آفتاب قرار ندهید. در ماه های گرم تابستان خاک را مرطوب نگاه داشته و گلدان را در معرض کولر قرار دهید.

درخت میموزا

ویژگی های گیاه میموزا

ترمیم کننده قوی پوست بعد از لیزر، میکرودرم ابرژن، آفتاب سوختگی، از بین بردن جای خراش های پوستی و جای زخم و بخیه

مناسب پوست های حساس و آسیب دیده

رفع سوزش و قرمزی ناشی از سوختگی‌ سطحی و آفتاب سوختگی

مهار تکثیر باکتری‌ ها و قارچ‌ ها از ویژگی های میموزا میباشد.

فاقد رایحه

نحوه عملکرد کرم میموزا

این کرم از تکثیر باکتری‌ها و قارچ ‌ها در پوست جلوگیری می ‌نماید که خود باعث تسریع در روند تولید سلول‎ های جدید و در نتیجه سبب تسریع در فرآیند ترمیم زخم‎ های سطحی می‌شود. از مزایای کرم ترمیم‎ کننده میموزا بهره‌ گیری از اثر همزمان و مکمل نمک دو عنصر مس و روی است که آن را به محصولی منحصر به فرد جهت رفع التهابات پس از لیزرتراپی تبدیل نموده.

موارد استفاده از کرم میموزا

پوست نیاز به مراقبت، ترمیم و گاهی هم بازسازی دارد. استفاده از ترکیبات طبیعی تاثیر بهتری در روند این بازسازی خواهند داشت. بنابراین استفاده از محصولاتی که عصاره‌ های گیاهی دارند می‌ تواند بسیار موثر و مفیدتر باشد. از آنجایی که کرم بازسازی کننده میموزا روند فیزیولوژیک ترمیم زخم را تسریع می‌کند در صورت استفاده صحیح، منجر به کاهش ایجاد بافت اسکارو کلوئید می‌شود.

موارد استفاده از کرم

کرم  میموزا  بریدگی و زخم‎های سطحی را نیز ترمیم نموده و سوزش و قرمزی ناشی از سوختگی‎ های سطحی، آفتاب‎ سوختگی با سولاریوم را التیام می‌بخشد. این محصول در درمان بیماری‎ های التهابی پوست نظیر اگزما، درماتیت آتوپیک و درماتیت تماسی موثر است. گزارشات فراوانی مبنی بر موثر بودن این کرم روی ضایعات آبله مرغان، ضایعات سینه در خانم‌های شیرده، جای بخیه و موارد مشابه دریافت شده است. همچنین برای تکمیل فرآیندهای جوانسازی پوست و ترمیم پوست آسیب‌دیده استفاده میشود.

ترکیبات کرم  میموزا

سولفات مس

این ماده بر سطوح مخاطی خاصیت قابض دارد. علاوه بر این سولفات مس دارای خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی نیز است.

آلانتوئین

این ماده سبب ترمیم پوست آسیب ‎دیده در اثر عوامل خارجی، تقویت نوسازی سلولی پوست، کاهش تبخیر نامحسوس آب میان سلولی پوست و در نتیجه افزایش رطوبت پوست می‎شود.

عصاره پوست ریشه میموزا

از پوست ریشه این درختچه برای ترمیم پوست پس از آسیب‎ دیدگی‎ هایی مانند سوختگی به کار می‎رود.

خواص کرم ترمیم کننده

عصاره پنبه دانه

این ماده دارای اثرات ترمیمی، نرم و مرطوب‎کنندگی و ضد التهابی است.

سولفات روی

این ماده به علت ویژگی‎های قابضش در بعضی از اختلالات پوستی (مانند درماتیت تماسی) به صورت سطحی استفاده می‎شود.

ویتامین E

این ویتامین به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی با خنثی کردن رادیکال های آزاد حاصل از متابولیسم سلولی از ایجاد لک، چین و چروک و پیری زودرس سلول های پوست پیشگیری می نماید. استفاده از این ویتامین برای پیشگیری یا درمان اسکار و زخم توصیه می شود.

کرم بازسازی کننده میموزا ۱۰% سی گل

کرم میموزا سی‎ گل محصولی منحصر به فرد با خاصیت ترمیم‌ کنندگی پوست پس از پیلینگ، لیزر درمانی، میکرودرم اپرژن، PUVA تراپی، الکترولیزر و اپیلاسیون است. این کرم بریدگی و زخم‎های سطحی را ترمیم نموده و سوزش و قرمزی ناشی از سوختگی‎ های سطحی و آفتاب‎ سوختگی با سولاریوم را التیام می‌بخشد. این محصول در درمان بیماری‎های التهابی پوست نظیر اگزما، درماتیت آتوپیک و درماتیت تماسی نیز موثر است. از آن‌جا که یکی از تاثیرات اصلی این کرم کمک به درمان سریع زخم است، با استفاده‌ درست از آن می‌تواند در از بین رفتن و یا ایجاد کمترین میزان اسکار بر روی پوست تاثیر گذار باشد. با خرید و استفاده از این محصول ضمن ترمیم پوست خود و نگهداری از آن از ایجاد ناهمواری و ظاهر بد بر روی پوست جلوگیری نمایید.

کرم بازسازی کننده سی گل

نحوه استفاده از کرم میموزا

هر 4 ساعت یک‌ بار (البته پس از اینکه زخم خشک شد ) کرم را روی پوست تمیز و خشک بزنید.

سپس مقدار مناسبی از کرم ترمیم کننده میموزا را روی ناحیه مورد نظر ماساژ دهید.

اجازه دهید کرم جذب شده و در صورت نیاز از مرطوب‌کننده مناسب و ضدآفتاب استفاده نمایید.

استفاده از کرم را تا ترمیم کامل زخم ادامه دهید.

نکات قابل توجه در مصرف میموزا

از تماس این محصول با چشم ها خودداری نمایید.

در صورت بروز هرگونه حساسیت مصرف قطع گردد.

دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

قبل از مصرف دست هایتان را با آب و صابون بشویید.

2 بار در روز (تا ترمیم کامل پوست) روی موضع تمیز و خشک استفاده شود.

در تیوب را پس از مصرف ببندید.

پس از باز شدن درب کرم حداکثر تا 6 ماه استفاده شود.

این محصول فقط جهت مصرف موضعی است.

لطفاً قبل از اولین استفاده تست حساسیت را انجام دهید. مقداری کرم را روی بخش کوچکی از بناگوش یا بازو بمالید. پس از 24 ساعت، در صورت عدم بروز حساسیت، کرم را مطابق نحوه ذکر شده استفاده نمایید.

کرم میموزا

کلام پایانی

همانطور که گفته شد کرم های ترمیم کننده به سه دسته ملایم، متوسط و قوی تقسیم می شوند. دسته اول برای لک های ناشی از آفتاب سوختگی و جای جوش، دسته دوم برای رفع جای جوش عمیق، اسکار و سوختگی های خفیف و دسته آخر به صورت تخصصی و با تجویز پزشک و زخم های بعد از جراحی استفاده می شود. قبل از انتخاب کرم میموزا باید جنس پوست خود را بشناسید، سپس کرم مناسب پوست خود را انتخاب نمایید. رفع سوزش و قرمزی ناشی از سوختگی‌ سطحی و آفتاب سوختگی و مهار تکثیر باکتری‌ ها و قارچ‌ ها از ویژگی های گیاه میموزا میباشد. نحوه عملکرد این کرم و موارد استفاده از آن در این مقاله بیان گردیده است. جهت تهیه کرم میموزا میتوانید به وب سایت فارماکالا مراجعه فرمایید.