مکمل لاغری
معرفی مکمل های گیاهی لاغری

تمام افراد فارغ از جنسیت و سن، علاقمند به داشتن اندامی متناسب هستند و برای رسیدن یا حفظ تناسب اندام ایده آل، تمام تلاش خود را به کار می گیرند. از اینرو داشتن آگاهی و اطلاعات لازم در این زمینه منطقی به نظر می رسد. چاقی عامل اصلی بسیاری از بیماری های مختلف نظیر دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی- عروقی، آرتروز و … می باشد. بنابراین جلوگیری از افزایش وزن برای حفظ سلامت بدن و پیشگیری از بیماری ها ضروری است. یکی از راه های تناسب اندام و کاهش وزن استفاده از مکمل های گیاهی می باشد. در این مقاله به معرفی مکمل های گیاهی در لاغری و نحوه عملکرد آن ها به همراه سایر نکات تکمیلی پرداخته شده است.

 

لاغری با مصرف قرص
کاهش وزن و لاغری

 

کاهش وزن با مکمل های گیاهی لاغری

بر اساس نظر متخصصان تغذیه، فعالیت بدنی به همراه رژیم غذایی مناسب بهترین راه برای کاهش و افزایش وزن به شمار می رود. دو عامل فوق علاوه بر حفظ سلامتی موجب تناسب اندام نیز می شوند. امروزه با ورود قرص های چاقی و لاغری به بازار و تبلیغات وسیع طرفداران بسیاری جذب نموده اند. علاوه بر این، داروهای چاقی و لاغری گیاهی نیز در عطاری ها به فروش می رسند که به دلیل دارا نبودن عوارض داروهای شیمیایی برای تعدیل وزن بیشتر استفاده می شوند. البته لازم است که داروهای لاغری اعم از گیاهی یا شیمیایی حتما دارای مجوز وزارت بهداشت باشند.

قرص های مکمل لاغری از جمله محصولات رژیمی هستند که باعث تسریع کاهش وزن می شوند. این محصولات در قالب قرص، کپسول و یا پودر عرضه می شوند. این مکمل ها علاوه بر خاصیت لاغری بر نحوه عملکرد سایر اعضای بدن تاثیر می گذارند. از جمله ویژگی های اساسی در رفع چاقی نظارت بر کالری مصرفی، بالا بردن فعالیت بدنی، استفاده از فرآورده های چربی سوز (ترموژنیک) و استفاده از فیبرها می باشد.

 

کاهش وزن با مکمل گیاهی بدون ضرر
کاهش وزن با مکمل های گیاهی لاغری

 

نحوه عملکرد مکمل های لاغری در بدن

قبل از مصرف مکمل های گیاهی جهت لاغری لازم است با پزشک متخصص مشورت انجام شود. زیرا آن ها با نحوه عملکرد داروهای گیاهی، مزایا و معایب آن آشنا هستند. می توان از داروهای گیاهی که توسط شرکت های مختلف تولید می شوند نیز  استفاده نمود. مکمل هایی که بصورت مایع هستند معمولا توسط بالا بردن کارکرد کلیه ها باعث کاهش وزن می شوند. همچنین استفاده از برخی گیاهان در این مکمل ها منجر به بی اشتهایی در فرد می شود که کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت.

مکمل های لاغری با محدود کردن جذب کالری، چربی یا کربوهیدرات از درشت مغذی ها موجب کاهش وزن می شوند. بدین ترتیب بدن قادر به تبدیل کالری ها به چربی و چاقی نیست. همچنین مکمل های لاغری گیاهی با بالا بردن سوخت و ساز بدن و سوزاندن کالری بیشتر به لاغری کمک می نمایند. علاوه بر موارد مذکور، افزایش میزان سروتونین در مغز (هورمونی که احساس سیری و رضایت را به مغز منتقل می نماید) و حفظ عملکرد بالای سیستم عصبی و فعالیت بیشتر بدن از دیگر ویژگی های مکمل های لاغری برای کاهش وزن هستند. اغلب داروهای گیاهی لاغری شکم دارای کافئین بوده که وضعیت فعال سیستم عصبی مغز حفظ شود.

 

عملکرد مکمل های کاهش وزن
نحوه عملکرد مکمل های کاهش وزن در بدن

 

انواع مکمل های گیاهی لاغری

قرص اسلیم کوئیک گل دارو

قرص اسلیم کوئیک گل دارو به کنترل اشتهای افراد کمک کرده و موجب کاهش وزن می‎شود. این محصول حاوی پودرکرفس، شوید، پودر بذر شبت و عصاره خشک برگ چای سبز می‎باشد.

قرص چای سبز گرین تیدین دینه

قرص گرین تیدین دینه کاهنده وزن، کلسترول و تری گلیسیرید می باشد. مصرف برگ چای سبز دارای اثرات زیادی در سلامت قلب و عروق است. مواد موثر آن مانند پلی فنل ها ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می دهند. در نتیجه قرص گرین تیدین در پیشگیری از تصلب شرائین و بیماری های قلبی و کاهش ریسک ابتلا به سرطان موثر می باشد. جهت تهیه این محصول میتوانید بر روی آن کلیک بفرمایید.

 

قرص گرین تیدین دینه
قرص گرین تیدین دینه

 

قرص فت فیکس هرباویوا

قرص فت فیکس هرباویوا حاوی کروم، کارنیتین، عصاره های گیاهی فلفل، چای سبز، کولا و انگور خرس می‎باشد. همچنین این محصول چربی‎های دور شکم را کاهش داده و با اثر بر روی مراکز کنترل اشتها موجب وقفه در انتقال حس گرسنگی می‎گردد.

قرص کارویل حکیم مومن تبریزی

قرص کارویل حکیم مومن تبریزی از موادی چون کرفس، رازیانه، زیره و ترشک ساخته شده است. کرفس دارای مقدار زیادی فیبر است که برای دستگاه گوارش بسیار مفید می باشد و عمل دفع را برای ما راحت می کند و همین مسئله باعث کاهش زمان جذب در بدن می شود و فرد را لاغر می کند. رازیانه و زیره نیز باعث از بین رفتن نفخ معده می شوند. این محصول کاهش دهنده وزن و اشتها و لاغر کننده می باشد و حاصیت چربی سوزی و درمان پرخوری های عصبی را دارا می باشد. جهت تهیه این محصول میتوانید بر روی آن کلیک بفرمایید.

 

قرص کارویل حکیم مومن تبریزی
قرص کارویل حکیم مومن تبریزی مکمل لاغری

 

قرص لاغری هزال سینا فرآور

قرص لاغری هزال سینا فرآور صد در صد طبیعی و گیاهی است که بدون هیچ آسیبی، علاوه بر تناسب اندام به عنوان یک داروی تقویت کننده معده، کاهنده کلسترول و تری گلیسیرید نیز می تواند مصرف شود. همچنین این داروی گیاهی برای افرادی که دارای کبد چرب نیز هستند مفید است.

قرص گارسینیا کامبوجیا بی اس کی

قرص گارسینیا کامبوجیا، عصاره یک میوه مربوط به آسیای شرقی و هند می باشد که کاربرد فراوانی بعنوان عامل کاهش وزن و لاغری دارد. از عصاره این میوه ضمن کاهش اشتها و جلوگیری از جذب چربی، باعث کنترل سطخ قند و کلسترول خون می شود. این فراوده گیاهی، بدون ایجاد عارضه خاصی، با کنترل جذب چربی اضافی به بدن، توده چربی انباشته شده در بدن را کاهش می دهد. جهت تهیه این محصول میتوانید بر روی آن کلیک بفرمایید.

 

قرص گارسینیا کامبوجیا GARCINIA CAMBOGIA بی اس کی 90 عددی
قرص گارسینیا کامبوجیا بی اس کی

 

کپسول استایل فید بهار پایا

کپسول استایل فید بهار پایا مکملی برای لاغری و کاهش وزن می باشد که از عصاره خشک قهوه سبز تهیه شده است. این محصول خواص آنتی اکسیدان دارد و به کاهش اشتهای کاذب، تنظیم متابولیسم بدن، حفظ سلامت قلب و کنترل فشار خون کمک می نماید.

کپسول اسلیم مکس قائم دارو

قرص لاغری گیاهی اسلیم مکس قادر است با کاهش متابولیسم کربو هیدرات ها و در نتیجه کاهش جذب روده ای گلوکز به کاهش وزن افراد کمک نماید.

قطره خوراکی لیموترش باریج اسانس

قطره خوراکی لیموترش Lime باریج اسانس محلولی خوراکی با اسانس لیمو می باشد که جهت کاهش وزن، کاهش اشتها و حفظ تناسب اندام استفاده می شود. این محصول ساخت شرکت باریج اسانس است که تمام مواد به کار رفته شده در محصولات آن ها گیاهی می باشد. جهت تهیه این محصول میتوانید بر روی آن کلیک بفرمایید.

 

کپسول لیموترش Limutorsh باریج اسانس 60 عددی
کپسول لیموترش 75 باریج اسانس

 

کپسول اسلیم تکس سبز دارو

کپسول اسلیم تکس سبز دارو حاوی عصاره دانه قهوه سبز می باشد که از طریق کاهش میزان گلوکز در بدن و با افزایش سوخت و ساز باعث جلوگیری از جذب چربی و از بین رفتن وزن اضافه بدن می شود. ماده موثره موجود در قهوه سبز به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و در برابر رادیکال های آزاد از سلول ها محافظت می کند.

کپسول زیره باریج اسانس

کپسول زیره باریج اسانس با داشتن خاصیت ضد نفخ، برای کاهش اشتها و کاهش وزن و تثبیت آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مکمل به عنوان کمک کننده در افزایش متابولیسم بدن و اثر ضد التهابی در فرآورده های غذایی و طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد و محصولی منحصر به فرد در تنظیم و کاهش وزن می باشد.

کپسول ردوکسا نوتراکس

کپسول ردوکسا نوتراکس با اثر بر روی مراکز اشتها در مغز موجب وقفه در انتقال حس گرسنگی می‌شود. این مکمل به عنوان کمک کننده در افزایش متابولیسم بدن و اثر ضد التهابی در فرآورده های غذایی و طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد و محصولی منحصر به فرد در تنظیم و کاهش وزن می باشد. جهت تهیه این محصول میتوانید بر روی آن کلیک بفرمایید.

کپسول ردوکسا نوتراکس
کپسول ردوکسا Reduxa نوتراکس 60 عددی

عوارض جانبی احتمالی مکمل های لاغری

مصرف داروهای گیاهی برای لاغری ممکن است در برخی افراد باعث بروز عوارض جانبی شوند و برای برخی دیگر بی ضرر باشند. افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، خشکی دهان، مشکلات کبدی، سرگیجه، تهوع، تحریک پذیری بالا، کاهش آستانه تحمل از جمله عوارض احتمالی مصرف مکمل های گیاهی در برخی افراد می باشد. در صورت تداوم عوارض لازم است مصرف مکمل ها قطع شود. همچنین تداخل دارویی مساله قابل توجهی است که باید مدنظر قرار گیرد. در دوران شیردهی نیز قبل از استفاده از مکمل ها مشورت با پزشک توصیه می شود.

کلام پایانی

امروزه مکمل های گیاهی برای کاهش وزن و لاغری و رسیدن به تناسب اندام از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. این مکمل ها بصورت قرص، پودر و مایع در اختیار می باشند. عوارض جانبی مکمل های گیاهی از شیمیایی بسیار کمتر است و این موضوع بر جذب افراد به سمت این محصولات اثرگذار است. مکمل های گیاهی با افزایش سوخت و ساز بدن، ایجاد بی اشتهایی و عدم جذب کالری زیاد از مواد غذایی باعث کاهش وزن می شوند. مصرف مکمل های گیاهی در کنار رعایت رژیم غذایی سالم برای تناسب اندام راهکار مناسبی است. جهت تهیه انواع مکمل های گیاهی و بهره مندی از ویژگی آن ها در لاغری به وب سایت فارماکالا مراجعه فرمایید.

 

در این بخش از مجله فارماکالا با ما همراه باشید با ویدئوی خواص مکمل های گیاهی لاغری